Струнно-смичкові інструменти

Відділ «Струнно-смичкових інструментів» МФКММ є відділом із найбагатшою історією. Адже першим музичним класом, який був відкритий у далекому 1900 році, при відкритті навчального закладу, став клас скрипки.

Зберігаючи славні традиції минулого, сьогодні на відділі плідно працюють класи скрипки, альта, віолончелі та контрабасу.

Струнно-смичкові інструменти є універсальними по своїй суті. Оволодіння ними розкриває перед студентами широкі професійні можливості та перспективи: кар’єра сольного виконавця, ансамбліста або учасника найрізноманітніших музичних колективів.

Сьогодні на базі нашого навчального закладу існує чимала кількість творчих колективів, основу яких складають струнні інструменти. Найбільш грандіозними з них є симфонічний та естрадно-симфонічний оркестри МФКММ.

Справжньою гордістю коледжу є камерний оркестр, а також ансамбль скрипалів, які на 100% складаються із студентів та викладачів відділу.

Навчаючись на спеціалізації «Струнно-смичкові інструменти», студенти отримують кваліфікації викладача мистецької школи, а також артиста оркестру та камерного ансамблю. За бажанням студенти відділу можуть отримати додаткову кваліфікацію – «диригент камерного оркестру та ансамблю», що в майбутньому відкриває перед ними нові творчі можливості у світі диригентського мистецтва.

На охоплення студентами всього спектру професійних виконавських можливостей струнно-смичкових інструментів направлені такі навчальні дисципліни, як: «Спеціальний клас», «Оркестровий клас», «Камерний ансамбль», «Концертно-виконавська практика» та інші. Унікальною дисципліною спеціалізації є «Аранжування творів для струнних ансамблів», що дає можливість студентам зануритись у творчий процес та відчути себе справжнім аранжувальником і навіть композитором.

Усі викладачі відділу є висококваліфікованими фахівцями, справжніми професіоналами своєї справи, які суміщають викладацьку та активну виконавську діяльності. Навіть сьогодні, в цей складний для нашої країни час, жоден концерт коледжу не обходиться без участі представників струнно-смичкового відділу.

Найкращім підтвердженням плідної роботи викладачів відділу є той факт, що сьогодні випускники коледжу працюють в усіх без виключення кращих оркестрах України, Європи та Азії, прославлячи свою рідну Alma-mater!