Концертмейстерський клас

Необхідність музичного супроводу існувала завжди. Тому з моменту відкриття у 1900 р. Музичного училища акомпанемент був обов’язковою дисципліною піаністів. У повоєнні роки відділ спочатку об’єднали з камерними ансамблями, в подальшому до нього приєднали загальне фортепіано. Як самостійне ПЦК концертмейстерський клас існує з 1992 р.

Піаністи отримують кваліфікацію «Концертмейстер», тому мають показати свої професійно-практичні надбання на державному екзамені з концертмейстерського класу.

3

Навчально-методична робота відділу формується з урахуванням вимог навчальних дисциплін «Концертмейстерський клас» та «Концертмейстерська практика»,  а також особливостей майбутньої роботи концертмейстера, який повинен вміти забезпечити музичний супровід та репетиційний процес.

В кожному семестрі передбачені заліки з читання з листа та транспонування. Обов’язково виконується репертуарний мінімум. Він охоплює різноманітні за специфікою акомпанементи – твори вокальної та інструментальної музики, хорові партитури, зразки танцювальної та балетної музики, оперно-симфонічні та оркестрові уривки в перекладенні для клавіру. Під час навчання піаністи мають змогу ознайомитись з усіма видами діяльності концертмейстера та отримати практичний досвід.

4

Викладачі відділу – досвідчені фахівці своєї справи. Вони поєднують педагогічну та концертмейстерську діяльності. Тому на уроках з концертмейстерського класу та концертмейстерської практики, на концертних виступах студенти отримують якісні знання та професійні навички спільного музикування.

6