Духові та ударні інструменти

Класи духових інструментів у Музичному училищі почали своє існування у 1913 році. З моменту відкриття училища вдруге, у 1959 р., вони поновили свою роботу. Але повноцінний розвиток відбувся у 60-ті роки, завдяки появі фахівців-професіоналів кожної спеціалізації, збільшенню кількості студентів. У місті та області з’явилась велика кількість дитячих та самодіяльних духових оркестрів.

Сьогодні на відділі духових та ударних інструментів працюють віддані справі, вимогливі фахівці, справжні знавці духової музики та специфіки гри на духових та ударних інструментах.

Клас флейти очолює Колесник В.П., кларнету та саксофону – Чепур О.М., фаготу – Качановський В.І., труби – Богма О.В., валторни та труби – Галченко М.П., тромбону та туби – Бейзеров В.Е., клас ударних інструментів – Кульков Д.М.

Всі випускники відділу отримують кваліфікації: викладач мистецької школи; артист оркестру, ансамблю; керівник оркестру, ансамблю.

Одна з кваліфікацій випускників коледжу – «Артист ансамблю, оркестру». Тому робота відділу спрямована на ансамблеве музикування, володіння спеціальними уміннями та знаннями, необхідними для виконання творів, різних за стилем, жанром, формою соло, в ансамблі або оркестрі.

На відділі існує студентський духовий оркестр та симфонічний оркестр. Обов’язки концертмейстерів груп в них виконують викладачі, надаючи приклад творчого виконавського професіоналізму.

Процесом надбання навичок диригування, практикою роботи з оркестром керує гобоїст та диригент, заслужений працівник культури України Ніколайчук М.І. Сьогодні традиції відділу зберігаються та примножуються. Студенти отримують стійкі знання та бажання продовжувати свій професійний розвиток. Найкращим свідченням продуктивної роботи відділу є той факт, що лише за останні три роки до закладів вищої освіти України та Європи вступили дванадцять студентів.