Народні інструменти
Народні музичні інструменти, на яких йде навчання на відділі, можна поділити на три групи. Перша – струно-щипкові: домра, балалайка, бандура, гітара. Друга – клавішні: баян, акордеон. Навчання грі на вказаних інструментах проводиться в коледжі вже досить давно. І лише цього навчального року (2023 – 2024 н.р.) в нашому навчальному закладі на відділі «Народні інструменти» було відкрито третю групу – духові-народні інструменти, до якої входять: сопілка, флейта-пана, окарина.
Кожен з перелічених інструментів веде висококваліфікований викладач з відповідною вищою освітою. Крім основної кваліфікації, якою є викладацька діяльність у музичних школах та інших закладах, пов’язаних із музичною творчістю, студенти відділу охоплюють кваліфікацію «артист оркестру, ансамблю», а також мають змогу отримати додаткову кваліфікацію – «диригент оркестру народних інструментів». Кваліфікація артист оркестру, ансамблю дозволяє пов’язати своє життя зі сценою та працювати у різноманітних творчих колективах.
Після закінчення коледжу перед випускниками відділу відкривається можливість вступу до ВУЗів четвертого рівня акредитації (музичні академії, інститути мистецтв). Тим самим студент переходить на найвищій рівень виконавської майстерності.
Наші випускники працюють у всіх музичних школах міста та області, у Миколаївському національному університеті ім. В.О. Сухомлинського, у філії Київського інституту культури, грають у філармонічних колективах, таких як: лауреат Міжнародних конкурсів ансамбль народних інструментів «Візерунки», «Вільні козаки» (м. Миколаїв), а також у головному колективі нашої країни – Національному академічному оркестрі народних інструментів України.
Під час навчання у коледжі студентів очікує багато цікавого та корисного, зокрема спілкування з видатними діячами у галузі виконавства на народних інструментах, а також інших спеціалізацій.
До початку війни в нашій країні, під егідою відділу серед різноманітних колективів та солістів, що є виконавцями на народних інструментах, проводився фестиваль-конкурс ім. Г. Манілова. У цьому святі музики, крім оркестрів та ансамблів із міст Херсона, Одеси, Кривого Рогу, Вінниці брали участь такі відомі виконавці, як народні артисти України: І. Єргієв (баян), О. Олійник (домра), Р. Гриньків (бандура), В. Мурза (баян), заслужені артисти: О. Мурза (балалайка), І. Чурилов (баян), лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Д. Жариков (баян). Природньо, що у таких фестивалях-конкурсах активним учасником був й наш оркестр народних інструментів «Кантабіле», в якому грають усі студенти відділу.
У минулі роки оркестр народних інструментів коледжу ставав лауреатом різноманітних конкурсів, що проходили у таких містах України, як: Дрогобич, Севастополь, Херсон. Також колектив неодноразово здійснював гастрольні поїздки до Одеси, Умані, міст Миколаївської області. Кращі студенти в якості солістів мають можливість брати участь у різних конкурсах від місцевих до міжнародних.